Dokumenty do pobrania

 

Regulamin konkursu

 

Konkurs Kreuj Zieloną Przyszłość - edycja pierwsza

Konkurs Kreuj Zieloną Przyszłość - edycja druga

Konkurs Kreuj Zieloną Przyszłość - edycja trzecia

 

Kontakt

 

Pytania dotyczące konkursu należy nadsyłać w trakcie trwania naboru wniosków konkursowych na adres agnieszka.garbacz@cemex.com

 

Najczęściej zadawane pytania

 

Czy poprzez formularz należy wgrać oryginalne streszczenie przygotowane do APD (Archiwum Prac Dyplomowych)?

Streszczenie może być zmodyfikowane. Prosimy o przesyłanie streszczeń w języku polskim.

Czy zgłoszenia obejmują tylko prace w j. polskim? Czy należy przetłumaczyć zgłoszenie z języka angielskiego na język polski?

Nie ma konieczności tłumaczenia pracy na język polski. Akceptujemy prace w języku angielskim.

Temat mojej pracy pasuje do kilku kategorii konkursowych. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy wybór kategorii wpływa na ocenę pracy?

Prosimy wskazać kategorię, która jest najbliższa tematowi pracy. Wybór kategorii nie wpływa na ocenę pracy.

Jaka jest dopuszczalna maksymalna ilość znaków streszczenia i czy oświadczenie, które należy zamieścić w formularzu zgłoszeniowym, również wlicza się w limit znaków?

Zgodnie z regulaminem prosimy o przesłanie streszczenia do maksymalnie 2000 znaków ze spacjami. Wspomniane oświadczenie nie jest wliczane do limitu (w formularzu jest treść oświadczenia do „odznaczenia”).

Czy doktorant polskiego uniwersytetu, który obronił swoją pracę poza granicami Polski (na zagranicznym uniwersytecie) może wziąć udział w konkursie?

Tak, do konkursu przyjmujemy zgłoszenia prac obronionych także poza Polską.

 

Emisja CO2 pod ścisłą kontrolą

 

Proces certyfikacji produktów oraz wystewienie Deklaracji Środowiskowej III typu (EPD) może przygotować jedynie akredytowana jednostka certyfikująca.

 

Deklaracje Środowiskowe III typu (EPD) uzyskane przez Cemex Polska zostały wystawione przez ITB w oparciu o normę EN 15804 oraz zostały zweryfikowane przez zewnętrznego audytora zgodnie z ISO 14025.

 

Dokumenty EPD, które może sprawdzić nasz klient zawierają informacje, dotyczące oddziaływania naszych cementów na środowisko oraz dokładną wielkość emisji CO2. Poszczególne procesy produkcji zostały przeanalizowane przez niezależny organ zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 

* Podstawa obliczeń: standardowa wartość GCCA dla emisji klinkieru cementowego (globalna średnia ważona bezpośrednich emisji netto klinkieru cementowego) z „Getting the Number Right” (GNR) w 2000 r.: 862 kg CO2/t klinkieru cementowego. Wartość referencyjna Cement (CEM I z 95% zawartością klinkieru cementowego): 822 kg CO2/t cementu (wielkości GWP obliczone zgodnie z uznanymi standardami są dostępne na żądanie).

 

PERVIA beton wodoprzepuszczalny

Woda dla natury

Co to jest CONECTON HSD E 24?

PERVIA beton wodoprzepuszczalny

Woda dla natury

III typ EPD

Robimy więcej, aby emitować mniej