CEMEX na świecie

Globalny lider branży

Nasze kluczowe obszary działalności

Cement - środek wiążący, który po zmieszaniu z kruszywem i wodą tworzy beton towarowy lub zaprawę murarską

Beton - połączenie cementu, kruszywa, domieszek i wody

Kruszywa - materiały ziarniste, takie jak kamień, piasek i żwir, które są pozyskiwane wyłącznie ze źródeł lądowych lub przez pogłębianie złóż morskich

Rozwiązania urbanizacyjne - komplementarne rozwiązania w celu zaspokojenia najpilniejszych potrzeb miast: zerowa emisja netto i zrównoważony rozwój, rozwiązania cyrkularne oraz odporne budynki i infrastruktura 

Historia firmy

 

CEMEX rozpoczął działalność w 1906 roku. Od tamtego czasu firma przeszła ewolucję od lokalnego przedsiębiorstwa do jednej z największych globalnych firm w branży materiałów budowlanych. Aktualnie zatrudnia ponad 46 tysięcy pracowników na całym świecie. Strategiczne obszary działalności CEMEX obejmują obie Ameryki, Europę, Bliski Wschód, Azję i Afrykę.

 

Dostarczając wysokiej jakości produkty i innowacyjne rozwiązania w całym łańcuchu wartości budownictwa dążymy do przekroczenia oczekiwań naszych klientów i zaspokajania rosnących potrzeb społeczeństwa w zrównoważony sposób. 

 

Dążymy do zapewnienia najwyższej jakości obsługi klienta, która jest podstawą długotrwałej współpracy. W tym celu stale dostosowujemy nasze produkty i rozwiązania, aby dopasować je do konkretnego zapotrzebowania wśród naszych klientów i zapewnić ich satysfakcję.

CEMEX na świecie - w liczbach

Dane na dzień 31.12.2021 r.

Cement - 63 zakłady cementowe, 89 mln ton metrycznych zainstalowanej zdolności produkcyjnej

Beton - 1351 zakładów, 49 milionów m3 rocznej sprzedaży

Kruszywa - 253 zakłady wydobywcze, 137 milionów ton rocznej sprzedaży

Terminale dystrybucyjne - 269 centrów dystrybucyjnych na lądzie, 67 terminali morskich