Fundacja Cemex “Budujemy Przyszłość”

Nasza Fundacja powstała z myślą o wspieraniu i współtworzeniu inicjatyw społecznych, podejmowanych przez społeczność lokalną w miejscowościach, w których działają zakłady produkcyjne CEMEX – cementownie, wytwórnie betonu towarowego i kopalnie kruszyw.

Działalność naszej Fundacji jest częścią Globalnej Strategii Wpływu Społecznego Cemex i koncepcji zrównoważonego rozwoju, przyczyniających się do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Fundacja Cemex „Budujemy Przyszłość” została założona w 2009 roku. Jej fundatorem jest firma Cemex Polska. Fundacja powstała z myślą o wspieraniu i współtworzeniu inicjatyw społecznych, podejmowanych przez społeczność w miejscowościach, w których działają zakłady produkcyjne Cemex – cementownie, wytwórnie betonu towarowego i kopalnie kruszyw.


Filary Fundacji Cemex "Budujemy Przyszłość"


Najważniejszymi filarami Fundacji Cemex są Konkurs Grantowy dla Organizacji Pozarządowych oraz Instytucji Edukacyjnych „Fabryka Pomysłów”, organizowany od 2009 r. oraz Konkurs Wolontariatu Fundacji Cemex, organizowany od 2011 r. 


W Konkursie Grantowym, organizowanym raz do roku, mogą wziąć udział wszystkie organizacje i instytucje działające w miejscowościach, w których Cemex prowadzi operacje biznesowe. Natomiast Konkurs Wolontariatu Fundacji Cemex kierujemy do pracowników Cemex, którzy wspólnie z organizacjami społecznymi angażują się w rozwiązywanie lokalnych wyzwań.

Statut Fundacji

więcej

Władze Fundacji

więcej

Konkurs Grantowy „Fabryka Eko Pomysłów”

więcej

Konkurs Wolontariatu Fundacji Cemex

więcej

Logowanie do Systemu Fundacji Cemex

więcej

Kontakt

więcej