Rozwiązania dla zrównoważonego budownictwa: niskoemisyjne z natury

W CEMEX wspieramy zielone budownictwo, oferując ekologiczne produkty, usługi i rozwiązania przyjazne środowisku. W ten sposób aktywnie włączamy się w realizację unijnej strategii dot. przeciwdziałania negatywnym zmianom klimatu oraz Celów Zrównoważonego Rozwoju przyjętych przez ONZ.
Naszym klientom poszukującym niskoemisyjnych rozwiązań oferujemy Vertua® - to nasza parasolowa marka przełomowych produktów, która obecnie obejmuje cement oraz beton o obniżonej emisji CO2 z możliwością 100-procentowej redukcji emisji CO2.

Ponadto od wielu lat nasze produkty posiadają certyfikacje potwierdzające przyjazność środowisku. Jako CEMEX Polska udostępniamy „zielone” Karty Produktów LEED i BREEAM dla naszych produktów. Zawarty w nich zestaw informacji umożliwia naszym klientom świadomy wybór naszych produktów pod kątem ich efektywności energetycznej i dbałości o środowisko. Aktualnie 9 produktów CEMEX posiada Karty Produktów LEED i BREEAM, które ułatwiają uzyskanie certyfikacji budynków w systemach LEED i BREEAM. Specjalne zielone karty zostały przygotowane dla betonu: XtraBet, C25/30, C30/37, Insularis, Insularis Piano, SUPAFLO, Pervia oraz kruszyw: Gravion i Perla.
W 2014 roku uzyskaliśmy prawo oznaczania wybranych wyrobów symbolem EKO-ITB. Certyfikat wydawany przez Instytut Techniki Budowlanej obejmuje te produkty budowlane, które są wytwarzane przy stosowaniu technologii przyjaznej środowisku – zgodnie z kryteriami Komisji Europejskiej w zakresie wspólnotowego oznakowania ekologicznego. W produktach firmy oznaczonych znakiem EKO-ITB zmniejszono emisję CO2 do atmosfery o co najmniej 20% (redukcja dotyczy wszystkich produkowanych cementów typu CEM II i CEM III).

Robimy więcej, aby emitować mniej

 

Symbol produktu niskoemisyjnego Vertua® przyznawany jest wybranym cementom, betonom oraz innym produktom, które cechuje unikalna kompozycja surowcowa. Zawiera ona najwyższej jakości składniki, pozwalające na zmniejszenie śladu węglowego gotowego produktu.

Produkty oznaczone tym znakiem mają gwarancję redukcji emisji CO2 w procesie ich wytwarzania o 20-70% w stosunku do produktów o podobnych parametrach technicznych. Ponadto dzięki wykorzystaniu surowców pochodzenia lokalnego oraz zagospodarowaniu odpadów materiałowych z innych gałęzi przemysłu w duchu gospodarki o obiegu zamkniętym, produkty te cechuje zmniejszony wpływ na środowisko w całym cyklu życia – od produkcji, po eksploatację.

Gama rozwiązań niskoemisyjnych CEMEX Polska dla zrównoważonego budownictwa

beton niskoemisyjny, zielony beton, ekologiczny beton

Vertua® - beton o obniżonej emisji CO2

cement niskoemisyjny, cement vertua, cement ekologiczny

Vertua® - cement o obniżonej emisji CO2