Informacje prasowe

Informacje prasowe

CEMEX Polska z wyróżnieniem „Budowlana Firma Roku 2016”

25 stycznia br. w warszawskich Złotych Tarasach odbyła się uroczysta Gala Builder Awards 2017, podczas której zostały wręczone prestiżowe nagrody – „Budowlana Firma Roku 2016”, „Osobowość Branży 2016”, „Polski Herkules 2016” oraz „Laury Buildera 2016”. Dwie z nich zostały przyznane dla firmy CEMEX Polska oraz Prezesa Marcelo Catali. Podczas Gali zostały również ogłoszone wyniki Konkursu dla Młodych Architektów, którego firma CEMEX jest mecenasem.

CEMEX Polska z wyróżnieniem Budowlana Firma Roku 2016Prestiżowe nagrody miesięcznika Builder były rozdawane już po raz czternasty. CEMEX Polska otrzymał wyróżnienie „Budowlana Firma Roku 2016” za wybitne osiągnięcia w branży budowlanej, chęć dzielenia się wiedzą i doświadczeniem oraz dostarczanie innowacyjnych technologii i usług. Nagroda „Budowlana Firma Roku” jest również nominacją do statuetki „Polski Herkules”, o którą nagrodzone firmy mogą ubiegać się w następnym roku.
Z kolei Prezes CEMEX Polska - Marcelo Catalá został nagrodzony tytułem „Osobowość Branży 2016”. Nagroda ta przyznawana jest szefom firm, za efektywne zarządzanie, skuteczne poszerzanie potencjału oraz przewagi konkurencyjnej firmy, jak również za przedsiębiorczość i intuicję biznesową, a także wspieranie istotnych dla rozwoju branży inicjatyw.

CEMEX Polska z wyróżnieniem Budowlana Firma Roku 2016"Ta nagroda to dla mnie ogromne wyróżnienie oraz świadectwo z jak niezwykłym zespołem mam zaszczyt pracować. Bardzo się cieszę, że nasze nieustające wysiłki zmierzające do Budowania Lepszej Przyszłości dla Polski zostały zauważone i nagrodzone.
W naszych działaniach nieustannie dążymy do doskonałości, w pełni angażując się w zapewnienie najwyższych standardów BHP oraz podnosząc każdego dnia poziom obsługi naszych Klientów, poprzez oferowanie im naszego bogatego doświadczenia oraz innowacyjnego, zrównoważonego i dostosowanego do ich potrzeb rozwiązania o najwyższej jakości. Przyznane wyróżnienia motywują nas wszystkich w CEMEX Polska do dalszego rozwoju, abyśmy mogli dalej przyczyniać się do Budowania Lepszej Przyszłości dla wszystkich, z którymi współpracujemy
” - powiedział Marcelo Catalá.

Marcelo Catalá pełni funkcję prezesa CEMEX Polska od 2015 roku. Dołączył do Zarządu CEMEX Polska w 2011 roku jako Wiceprezes Zarządzania Strategicznego dla CEMEX Polska i Europa Północna. Był także Członkiem Rad Nadzorczych CEMEX w Niemczech i Austrii, wcześniej pracował na stanowisku Dyrektora Korporacyjnego Planowania Strategicznego CEMEX. Prezes Catalá jest absolwentem Massachusetts Institute of Technology’s MBA (MIT Sloan), ukończył także studia dla Kadry Zarządzającej na uczelniach w Stanford i Insead. Posiada stopień licencjata w dziedzinie Biznesu, Prawa i Nauk Politycznych.

Podczas Gali zostały również ogłoszone wyniki IV edycji Konkursu dla Młodych Architektów, którego CEMEX Polska jest mecenasem. W tej edycji Adepci sztuki projektowania mieli za zadanie stworzenie projektu w jednej z trzech kategorii:
- Dom własny architekta - Koncepcja prywatnego domu, z zastosowaniem rozwiązań pozostających w zgodzie ze środowiskiem naturalnym oraz rozwiązań energooszczędnych, inteligentnych i automatyki;
- Wykreuj przestrzeń - Zaprojektowanie kreatywnej rewitalizacji części krakowskiej Nowej Huty, z wykorzystaniem rozwiązań proekologicznych, inteligentnych i energooszczędnych;
- Wypełnij lukę - Propozycja konserwacji lub modernizacji niezagospodarowanego terenu lub niewielkiego obiektu, której efektem ma być stworzenie miejsca z funkcją kultury dla lokalnej społeczności.

Do swoich projektów młodzi architekci wykorzystywali produkty firm wpierających konkurs, między innymi produktów z portfolio CEMEX Polska - cienkowarstwowe posadzki dekoracyjne SLID ART, betonowe nawierzchnie dekoracyjne DECO STONE, kruszywa dekoracyjne oraz BIAŁY cement. CEMEX Polska, jako Mecenas Polskiej Architektury, wspiera pokolenie młodych architektów w kreatywnym myśleniu i tworzeniu oryginalnych rozwiązań architektonicznych oraz jednocześnie dba o propagowanie wiedzy o nowoczesnych technologiach i trwałych materiałach budowlanych.
 
 
###

CEMEX jest jednym z wiodących, globalnych producentów i sprzedawców cementu, betonu towarowego i kruszyw. Globalna skala działania oraz dobra znajomość lokalnych rynków sprawia, że od ponad 110 lat CEMEX dostarcza wysokiej klasy rozwiązania budowlane w ponad 50 krajach na całym świecie. Dąży do innowacyjnych rozwiązań branżowych i promuje zrównoważoną przyszłość. CEMEX obecny jest na polskim rynku od 2005 roku. Polską bazę stanowią 2 cementownie (Cementownia Rudniki i Cementownia Chełm), 41 wytwórni betonu zlokalizowane na terenie całego kraju oraz 7 kopalni kruszyw. W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy na stronę: www.cemex.pl

Budujemy Przyszłość
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved